Blog post

دستیار های دیجیتالی و آینده دیجیتالی – The Future Computed

اسفند ۱۴, ۱۳۹۶میلاد امیرزاده

دستیار های دیجیتالی – هر کسی به یک دستیار دیجیتالی نیاز خواهد داشت.

دستیار دیجیتالی. بیست سال پیش، هر دوی ما در مایکروسافت کار می کردیم، اما در دو سوی دنیا. در سال ۱۹۹۸ یکی از ما در چین زندگی می کرد و سمت عضو موسس مرکز تحقیقات مایکروسافت در آسیا، پکن را دارا بود. ۵۰۰۰ مایل این سو تر، دیگری در دفتر مرکزی شرکت خارج از سیاتل، مدیریت تیم روابط خارجی و حقوق بین الملل شرکت را به عهده داشت. گرچه هر دوی ما در دو قاره متفاوت با دو فرهنگ متفاوت زندگی می کردیم، اما تجربه مشترک کاری ای در مایکروسافت داشتیم، گرچه کار ما فرآیند های متفاوتی داشت.

در آن زمان در ایالات متحده، بیدار شدن با بوی قهوه دم شده پیروزی کوچکی برای فناوری اتوماسیون بود. تنها لازم بود شما بر روی دستگاه کافه ساز قابل برنامه ریزی خود تایمری را از شب قبل تنظیم کنید. در حال نوشیدن آن قهوه معمولاً اخبار صبحگاهی را از تلویزیون یا روزنامه محلی می دیدید و از آنچه که در زمان خواب شما روی داده است آگاه می شدید. برای اکثریت مردم روتین زندگی به یک شکل بود، که یادآور فعالیت های روزانه بود: ملاقات های کاری، کلمات عبور کنفرانس های تلفنی، نشانی پزشک بعداز ظهر، لیستی از کارهایی (ToDo List) که باید انجام بگیرد از جمله تنظیم ویدیو برای ضبط برنامه دلخواه از تلویزیون. قبل از خارج شدن از خانه ممکن است چند تماس کاری بگیرید و یا جند پیغام صوتی قرار روی پیغام گیر قرار دهید، از جمله اینکه به پرستاران کودک زمان بردن آنها را یادآوری کنید و یا زمان شام را نهایی کنید.

بیست سال پیش برای اکثریت مردم در چین، یک ساعت آلارم دار با LED تنها وسیله دیجیتالی تخت خواب اشون بود. یک تقویم شخصی به شما کمک می کرد که قرارهای روزانه، نشانی ها و شماره تلفن ها را به همراه داشته باشید. بعد از اینکه کودکانتان را به مدرسه فرستادید احتمال زیاد در حالی که شیر سویا با یوتیو را در رستوران محله می خوردید اخبار جهان را از رادیو پیگیری می کردید. در سال ۱۹۹۸ اکثر مردمی که برای کار از خانه به سمت مرکز شهر بیرون می زدند و یا بر می گشتند سرشان در کتاب و روزنامه بود – و نه گوشی های هوشمند و تبلت ها.

اما امروزه، اگرچه بسیاری از کارهایی که روزانه انجام می دهیم به همان صورت باقی مانده است، اما مقدار زیادی هم همراه با تغییر فناوری تغییر کرده است. امروزه یک صبح در پکن متفاوت است از یک صبح در سیاتل، اما نه تفاوتی به اندازه آن زمان. زمانی را در نظر بگیرید که در هر دو مکان گوشی های هوشمند در کنار تخت خواب در حال شارژ هستند، این گوشی ها نه تنها شما را از خواب بیدار می کنند، بلکه سرخط های خبری و فعالیت های دوستانتان در شبکه های اجتماعی را به شما اطلاع می دهند. ایمیل هایی که در شب قبل به دست شما رسیده است را می خوانید. به خواهرتان در مورد تایید برنامه شام پیام می دهید. تقویم تان را جهت دعوت از پرستار کودکتان به روز رسانی می کنید و سپس ترافیک را چک می کنید. امروزه در سال ۲۰۱۸ با استفاده از یک گوشی هوشمند شما می توانید یک اسپرسو لاته یا یک چایی را از Starbucks سفارش دهید و درخواست یک تاکسی اینترنتی و یا یک سواری مشترک برای رفتن به کار بدهید.

در مقایسه با دنیای ۲۰ سال پیش، ما از چیزهایی استفاده می کنیم که زمانی جزیی از فیلم های علمی تخیلی بودند. پس به همین ترتیب خیلی چیزها می تواند در بیست سال آینده تغییر کند.

در بیست سال آینده، صبح شما چگونه خواهد بود؟ در مایکروسافت، ما دنیایی را متصور می شویم که دستیار دیجیتال شما Cortana در حالی که شما خواب هستید با تقویم شما ارتباط می گیرد. دستیار دیجیتالی Cortana با سایر دستگاه های هوشمند خانه شما به گونه ای برنامه می ریزد که شما را در پایان سیکل خواب زمانی که بیدار شدن از خواب ساده تر است بیدار کند، و مطمئن می شود که شما زمان کافی برای دوش گرفتن، لباس پوشیدن، رفتن به سر کار و آماده شدن برای اولین ملاقات کاری داشته باشید. در حال آماده شدن، دستیار دیجیتالی Cortana آخرین اخبار و نتایج تحقیقات را می خواند و فعالیت های شبکه های اجتماعی را بر اساس شغل، علاقه مندی ها و کارهایی که در تقویمتان ثبت کرده اید، قرار ملاقات ها، ارتباط ها، پروژه ها و نوشته هایتان مرور می کند. گزارش هواشناسی را به اطلاع اتان می رساند، قرار ها و اشخاصی را که ملاقات خواهید کرد به شما یادآوری می کند و بر اساس میزان ترافیک زمانی را که باید خانه را ترک کنید به شما پیشنهاد می دهد.

بنابر درخواستی که یک سال قبل از این داشته اید، دستیار دیجیتالی شما Cortana روز تولد خواهر شما را می داند و برای او گل لیلی که خیلی دوست دارد سفارش داده است تا همان روز به دست او برسد. (Cortana همچنین در این مورد به شما یادآوری کرده است تا وقتی که خواهر شما از شما تشکر می کند به او بگویید قابل تو را ندارد.) Cortana همچنین یک رستوران را در زمانی که برای هر دوی شما مناسب است رزرو کرده است.

در ۲۰۳۸ دستگاه های دیجیتالی به ما کمک می کنند با با ارزش ترین دارایی امان کارهای بیشتری انجام دهیم: زمان

طی ۲۰ سال ممکن است شما اولین ملاقات کاری روز را از خانه در حالی که Hololens یا هر دستگاه دیگری را پوشیده اید با همکارانتان در همان اتاق خوابتان در محیطی MR شده انجام دهید. ارایه و تاکیدات شما به صورت آنی برای مخاطبانتان به زبان مادری اشان ترجمه خواهد شد که از طریق یک تلفن و یا هدفون می شنوند. یک دستیار دیجیتال گزارشی از ملاقات را آماده می کند. همچنین وظایفی که بر اساس صحبت های صورت گرفته شده و تصمیمات اخذ شده بر عهده آنها گذاشته شده است را به همراه یادآورهایی در برنامه کاری آنها می گنجاند.

در ۲۰۳۸ یک اتومبیل خودران شما را به محل ملاقات کاری اتان می رساند، در همان مسیر شما ارایه خود را تکمیل می کنید. دستیار دیجیتالی Cortana خلاصه آخرین تحقیقات و مقاله های منتشر شده را جمع آوری و از آنها یک اینفوگرافیک برای شما می سازد تا آن را مرور و تایید نهایی کنید. بر اساس دستورالعمل های شما او به صورت اتوماتیک به ایمیل های روتین شما پاسخ می دهد و آن ایمیل هایی که می تواند توسط دیگران پاسخ داده شود، برای آنها ارسال می کند و بر اساس زمانبندی پروژه اتان برای آنها موعد تعیین می کند. در حال حاضر بعضی از این اتفاقات رخ می دهد اما طی دو دهه هر کسی از این امکانات بهره خواهد برد.

این مطلب قسمت اول از ترجمه ای آزاد از پیشگفتار اینجا می باشد. تکمیل خواهد شد…

ما را با نظراتتان همراهی کنید. همچنین در مورد آینده بیشتر بخوانید.

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی